Jak obejrzymy Euro2012

Mixer TV - Telegenic 3D Romek Sudak
Najprościej można odpowiedzieć, że przed telewizorem. Tylko garstka z nas posiada bilety na stadiony w Polsce i na Ukrainie, więc zanim za kilka dni rozpoczną się sportowe emocje, warto pomyśleć, w jaki sposób najlepiej zobaczyć zmagania piłkarzy.

W Polsce wszystkie mecze pokaże TVP na swoich antenach (TVP1 oraz TVP2). Jeśli jeszcze nie posiadamy telewizora, który odbiera naziemną telewizję cyfrową, warto się w niego zaopatrzyć (albo w cyfrowy dekoder). Mistrzostwa w wersji cyfrowej będą wyglądać na naszym ekranie dużo lepiej, niż w wersji analogowej, choćby dzięki niespodziance, jaką przygotowała dla nas państwowa telewizja. Od 1 czerwca TVP1 zacznie nadawać swój program w jakości HD (na multipleksie pierwszym, jego wdrażanie właśnie się zakończyło na większości powierzchni kraju) oraz TVP2 powinna być dostępna w HD na multipleksie trzecim. Jeśli odbieramy kanały państwowej telewizji z kablówki albo platformy cyfrowej przez satelitę, warto pomyśleć o nowym, być może większym telewizorze lub systemie audio, aby poczuć się niemal jak na prawdziwym stadionie piłkarskim.
Jeśli jesteśmy abonamentami platformy cyfrowej a nie przepadamy za rodzimą TVP, zawsze możemy poszukać Euro2012 na zagranicznych kanałach telewizyjnych. W Europie mecze Euro pokarzą między innymi BBC, niemiecki ZDF, francuski TF1, włoskie RAI oraz wiele stricte sportowych telewizji: ESPN, Eurosport, Al Jazeera Sports etc.


W okularach

Dla miłośników technologii 3D oraz posiadaczy telewizorów z możliwością oglądania obrazu 3D nie lada gratką może być możliwość obejrzenia finału Euro2012 w trójwymiarze. Brytyjska firma Telegenic, operator wozów transmisyjnych 3D będzie odpowiedzialna za przesył sygnału z Kijowa podczas ostatniego meczu Euro2012. Technologia jest więc na miejscu, pytanie tylko, czy BBC zdecyduje się na transmisję 3D jak to było w przypadku finału turnieju tenisowego na Wimbledonie. Część zmagań olimpijskich w Londynie będzie nadawana w 3D, miejmy więc nadzieję, że także finał Euro2012 będzie można zobaczyć w trójwymiarze.

Na dużym ekranie

W Polskich miastach powstają strefy kibica, w których organizatorzy ustawiają gigantyczne telebimy. Największy ekran LED (147 m kw.) będzie w Warszawie obok PKiN i będzie to tylko jeden z sześciu, które znajdą się w tej strefie.
Także w mniejszych miastach włodarze przygotowują mniejsze ekrany, na których można będzie obejrzeć mecze Euro2012. Takie miejsca mogą być świetną alternatywą dla domowego salonu, gdzie w większym gronie przyjaciół i znajomych możemy poczuć sportowe emocje jeszcze intensywniej niż zazwyczaj.
Trwa ładowanie komentarzy...